SVEIKA MITYBA, SVEIKATA

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Rekomenduoju:


Kiek kartų svajojai apie tokį gėrimą, kuris padėtų širdžiai, smegenims, kaulams, akims ir tuo pačiu pagerintų nuotaiką, suteiktų energijos ir padėtų sulieknėti?

Žalioji arbata yra arčiausiai tavo svajonių.

Vakaruose masinio populiarumo šis gėrimas sulaukė tik pastaraisiais dešimtmečiais, kai tuo tarpu Kinijoje ir kitose Azijos šalyse žalioji arbata vartojama jau kelis tūkstantmečius.

Žalioji arbata gaminama iš tų pačių lapų, kaip ir juodoji arbata. Visgi, gamybos būdas daro ją išskirtine ir itin naudinga.

Po jų surinkimo, žaliosios arbatos lapai yra laikomi taip, kad gautų kuo mažiau deguonies. Taip užtikrinama katechinų (ypač EGCG) gausa ir jų kiekio palaikymas. Juk žaliosios arbatos katechinai yra vieni iš stipriausių antioksidantų ir didžiausi laisvųjų radikalų priešai!

Laisvieji radikalai yra kalti dėl įvairių ligų bei senėjimo procesų, todėl normalu, kad žaliosios arbatos katechinai yra visapusiškai naudingi mūsų savijautai.

Žaliosios arbatos nauda toli gražu neapsiriboja. Skaityk toliau ir sužinok 15 nuostabių žaliosios arbatos naudų tavo organizmui!

ŽALIOJI ARBATA PADEDA APSISAUGOTI NUO VĖŽIO

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Buvo atlikta nemažai tyrimų, susijusių su žaliosios arbatos poveikiu saugantis nuo įvairių stadijų ir tipų vėžio. Nors ir reikėtų palaukti išsamesnių tyrimų rezultatų, tačiau kol kas viskas atrodo daug žadančiai.

Buvo atliktas tyrimas, kuris nustatė, kad reguliariai geriant žalią arbatą, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio rizika sumažėja 57 %.

Žalioji arbata siejama su 48 % mažesne rizika susirgti prostatos vėžiu. Tyrimas buvo atliktas 11-14 metų laikotarpyje su 50 000 vyrų.

Penn State įmonės mokslininkai neseniai atrado, kad žaliojoje arbatoje esančios medžiagos gali padėti gydyti burnos ertmės vėžį.

Mayo Clinic mokslininkai pareiškė, kad žaliosios arbatos ekstraktai gali padėti gydyti lėtine limfocitinę leukemiją.

Per devynis metus buvo ištirta 8500 japonų siekiant išsiaiškinti sąveiką tarp rizikos susirgti vėžiu ir žaliosios arbatos vartojimo. Nustatyta, kad žalioji arbata žymiai sumažina vėžio riziką, ypač tarp moterų, reguliariai vartojusių daugiau nei 10 puodelių per dieną.

Sužinok daugiau:  Proteinas: 5 pagrindiniai šaltiniai

Patarimas: įlašinkite citrinos sulčių į žaliąją arbatą. Tokiu būdu pagerinsite katechinų įsisavinimą ir sustiprinsite antioksidantų poveikį.

Dar vienas patarimas: puikiai tinka tiesiog įmesti citrinos riekelę į žaliosios arbatos puodelį ir juo kiekvieną rytą pradėti dieną!

ŽALIOJI ARBATA GERINA SMEGENŲ VEIKLĄ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Žaliojoje arbatoje yra l-teanino. Ši aminorūgštis yra itin naudinga protinei veiklai. Rekomenduoju derinti l-teaniną su kofeinu, taip dar labiau pagerinant jų sąveiką. Rezultatas: žymiai geresnė koncentracija.

Įrodyta, kad l-teaninas pagerina gebėjimą mokytis, savintis informaciją bei spręsti problemas. Sekantį kartą prieš užsiimant protine veikla, pavyzdžiui einant laikyti egzaminą, pabandyk išgerti kokybiškos žalios arbatos puodelį ir pažiūrėk, kaip tai veikia.

ŽALIOJI ARBATA PADEDA APSISAUGOTI NUO DIABETO

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Žmonės, sergantys diabetu, turi problemų dėl cukraus skaidymo ir panaudojimo. Žalioji arbata šiuo atveju gali būti itin naudinga, nes ji žymiai pagerina medžiagų apykaitą. Tai gali palengvinti diabeto simptomus.

Žaliojoje arbatos esantys polifenoliai (antioksidantų tipas) gelbsti kontroliuojant gliukozės lygius ir didina jautrumą insulinui. Abu šie procesai gali padėti apsisaugoti ir kovoti su diabetu.

Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalydavo per 17 000 žmonių. Išvados džiugios: 6 ir daugiau puodelių žaliosios arbatos per dieną buvo susieta su žymiai mažesne diabeto rizika.

Nė vienas nesame apsaugotas nuo ligų, tad į savo dienos dietą įtraukdamas žalią arbatą padarysi organizmui didžiulę paslaugą.

ŽALIOJI ARBATA GERINA ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ VEIKLĄ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Nors ir nėra pakaitalo fizinei veiklai ir suderintai mitybai, manau, jog nėra nieko blogo išnaudoti visas galimybes saugant svarbiausią žmogaus organą.

Žalioji arbata gali būti geras jūsų širdies ir kraujagyslių draugas. Amerikos Širdies Asociacija paskelbė, kad reguliariai geriant žalią arbatą, širdies smūgio rizika sumažėja 20-30 % lyginant su tais, kurie šių gėrimų atsisako.

Puiki priežastis mėgauti žaliąja arbata.

Sužinok daugiau:  Meditacija: 12 moksliškai pagrįstų teigiamų savybių

ŽALIOJI ARBATA PADEDA KOVOTI SU NERIMU, DEPRESIJA BEI STRESU

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Milijonai žmonių visame pasaulyje susiduria su šiais sutrikimais. Tai visiškai normalu, atsižvelgus į šiandieninį gyvenimo ritmą.

Kaip ir minėjau, žaliojoje arbatoje yra l-teanino. Ši aminorūgštis ne tik saugo nuo psichologinių sutrikimų, tačiau turi ir raminantį poveikį. L-teaninas pakelia dopamino ir GABA lygį smegenyse. Abi medžiagos turi teigiamą poveikį nuotaikai.

Tyrimais įrodyta, kad žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai turi antidepresantų savybių, todėl gali padėti kovoti su minėtų sutrikimų simptomais.

Tad sekantį kartą, kuomet pajusi, kad stresas ima viršų, vietoj kibiro ledų pabandyk žalią arbatą.

ŽALIOJI ARBATA PADEDA DEGINTI RIEBALUS IR NUMESTI SVORIO

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Manai, kad svorio numesti galima tik sporto salėje ar kasdien bėgiojant? Klysti. Įrodyta, kad žalioji arbata yra vienas iš pradinių žingsnių siekiant sumažinti kūno apimtis.

Nors tyrimo metu vyrai ir moterys vartojo žaliosios arbatos ekstraktą, o ne gėrė pačią arbatą, jame esantys katechinai padėjo sumažinti kūno riebalus, cholesterolio lygį bei normalizavo kraujospūdį.

Jeigu sportuoji ir laikaisi dietos, į mitybą įtraukęs žaliąją arbatą galėtum pasiekti dar geresnių rezultatų. Tai ypač aktualu norintiems atsikratyti „užsispyrusių“ riebalų pilvo srityje.

Netiki? Išbandyk. Prijunk žalią arbatą prie savo treniruočių ir mitybos rėžimų.

ŽALIOJI ARBATA SUTEIKIA ENERGIJOS IR IŠTVERMĖS

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Sportiniai gėrimai dažniausiai būna prisotinti bereikalingo cukraus, todėl turėtum su jais prasilenkti. Jeigu ieškai prieštreniruotinio gėrimo – radai. Žalia arbata.

Neneigsiu, kad kava suveiktų stipriau, tačiau tai laikina. Žaliojoje arbatoje esantys katechinai suteikia energijos ilgesniam laikui bei atitolina nuovargį.

Rezultatas – iki 24 % padidėjęs treniruočių našumas. Visgi, norint pastebėti pirmuosius rezultatus, reikėtų gerti 4 ir daugiau puodelių žaliosios arbatos 10 savaičių.

ŽALIOJI ARBATA MAŽINA CHOLESTEROLIO LYGĮ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Tie, kurie susiduria su aukštu cholesteroliu, žino, kaip sunku suvaldyti šį sutrikimą. Turiu gerų žinių: žalioji arbata gali būti nepamainomu pagalbininku. Gėrimas gali smarkiai sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, nemažindamas gerojo.

Tokiam rezultatui pasiekti reikėtų išgerti bent 10 puodelių žaliosios arbatos per dieną. Šiek tiek daugoka… visada galima tai išspręsti vartojant žaliosios arbatos ekstraktus. Efektas bus lygiai tas pats.

Sužinok daugiau:  Makaronai: naudingi ar žalingi?

Nepamiršk suderinti mitybą bei treniruočių rėžimą maksimaliems efektams.

ŽALIOJI ARBATA MAŽINA KRAUJOSPŪDĮ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Ar žinojai, kad gali turėti aukštą kraujospūdį nejausdamas to? Taip gali praeiti ir nemažai metų, o pajutus pirmuosius simptomus, žala jau gali būti padaryta.

Sveika gyvensena gali užkirsti tam kelią. Ypač didelį vaidmenį atlieka žalioji arbata. Panašu, kad žalia arbata mažina kraujospūdį. Užtenka 4 puodelių per dieną.

ŽALIOJI ARBATA GERINA BURNOS HIGIENĄ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Žalioji arbata turi uždegimą mažinančių bei bakterijas naikinančių savybių. Įrodytą, kad tai padeda apsisaugoti nuo karieso ir dantenų ligų.

Žalioji arbata yra žymiai efektyvesnis sprendimas siekiant kovoti su blogu burnos kvapu, negu kramtomoji guma ar ledinukai. Ne tik efektyvesnis, bet ir sveikesnis…

Tad jeigu pastebėjai, kad pravėrus burną aplinkiniai skirstosi, vertėtų susirūpinti. Žalioji arbata galėtų būti nepamainomas pagalbininkas.

ŽALIOJI ARBATA GERINA IMUNINĘ SISTEMĄ

ŽALIOJI ARBATA: 11 TEIGIAMŲ JOS SAVYBIŲ

Įrodyta, kad EGCG (epigalokatechingalatas) atlieka esminį vaidmenį gerinant imuninės sistemos veiklą.

Stipri imuninė sistema reiškia, kad tau nereikia rūpinti sloga ar gripu net ir keičiantis sezonams. Tavo kūnas bus pasiruošęs kovoti su įvairaus plauko bakterijomis, virusais ir parazitais.

Reikėtų įterpti 1-5 puodelius žaliosios arbatos per dieną, priklausomai nuo imuninės sistemos stiprumo. Gali būti beveik garantuotas, kad taip pavyks išsisukti nuo vaistų ir adatų.

KĄ DAR REIKĖTŲ ŽINOTI?

Visada reiktų teikti pirmenybę organinei žaliajai arbatai. Norint gauti daugiausiai antioksidantų, palik arbatą pastovėti keletą minučių. Taip pat arbatą užpilk ne verdančiu, bet pakankamai karštu vandeniu.

Venk paruoštų arbatų. Pasidaryk savo, taip gausi žymiai daugiau naudos.

Nors žalioji arbata neturi daug kofeino, tačiau geriant didelį kiekį, kofeinui jautrūs žmonės gali pajausti šalutinius jo poveikius. Rekomenduoju pradėti nuo vieno ar keleto puodelių per dieną ir stebėti poveikį. Jeigu viskas gerai, galima puodelių skaičių palaipsniui kelti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *